Kayseri'de teröristlerin kullandığı çalıntı aracın nereden getirildiği belli oldu

17 Aralık 2016
Reklamlar
ŞANLIURFA'DAN ÇALINDI

Kayserideki terör saldırısında kullanılan aracın Şanlıurfa'dan çalındığı, üzerindeki plakanın ise aynı marka ve modeldeki Kırıkkalede bir araca ait sahte "ikiz plaka" olduğu tespit edildi.

'İKİZ PLAKA' OLDUĞU BELİRLENDİ

Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, 71 plakalı bir araçla gerçekleşen terör saldırısının ardından başlatılan incelemede, bomba yüklü araçta kullanılan plakanın, Kırıkkale'de yaşayan A.Tnin üzerine kayıtlı hafif ticari araca ait olduğu belirlendi. Kırıkkale'deki aracın sahibi A.T'nin bilgisine başvuruldu. Polis ekipleri, A.T'nin sahibi olduğu araca ait plakanın, Şanlıurfa'dan çalınan ve eylemin gerçekleştirildiği aynı marka ve model araca sahte "ikiz plaka" olarak takıldığını saptadı. Olayla ilgili soruşturma çok yönlü devam ediyor.

KIRIKKALE'DEN AÇIKLAMA

Kayseri'de bombalı terör saldırısında kullanılan otomobilin Kırıkkale (71) plakasının sahte olduğu belirtildi. Kırıkkale Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, hain terör saldırısında kullanılan plakanın, halen kentteki bir araçta mevcut olduğunu söyledi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BUNLAR NASIL ANNE BABA BÖYLE Mezar İçinde Yılanlar Ceseti Sardı Şok Görüntüler DEV KÖPEK VE DEV PİTON KARŞI KARŞIYA GELİRSE GELİN DÜĞÜNDE ÖYLE ŞEYLER YAPTI Kİ